Bezhladovania.sk

BMI kalkulačka

Mám Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. rokov
Som Žena Muž
Moja hmotnosť je Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. kg
Moja výška je Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. cm
Výsledky merania
{{bmi|number:1}} {{l.name}}

BMI {{bmi|number:1}} – čo to pre vás znamená?

Výsledky spolu se zdravotními doporučeními jsme odeslali na váš email. Podívejte se, prosím, do vaší emailové schránky. …

Ak sa hodnota vášho BMI pohybuje medzi 18,5 až 24,9, máte podľa tabuľky optimálnu telesnú hmotnosť.

[

Zistite, ako na tom skutočne ste

Nezáväzná konzultácia stojí 5-7,90 eur v závislosti od poradne. V rámci nezáväznej konzultácie získate:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Presnú bioimpedančnú analýzu vášho tela

Výživový špecialista vás zmeria na prístroji typu InBody / Tanita. Získate detailný prehľad o stavbe vášho tela: % podkožného tuku, množstvo rizikového viscerálneho tuku, hmotnosť svalovej hmoty a kostry, množstvo vody, metabolický vek atď.

free-consultation-list-1

Zistíte, prečo sa vám nedarí schudnúť

Špecialista vám ihneď ukáže a vysvetlí výsledky diagnostiky. Pre ucelenejší prehľad sa vás ešte opýta na zdravotnú históriu a váš bežný jedálniček. Na základe všetkých týchto dát vyhodnotí, aké sú vaše najväčšie problémy, a poradí, ako čo najlepšie dosiahnete vysnívanú váhu.

Pre viac informácií si vyberte mesto

Pokiaľ v zozname nenájdete to vaše, nezúfajte. Vyberte si najbližšie mesto, prečítajte si všetky informácie, pozrite sa na skúsenosti klientov, rezervujte si nezáväznú konzultáciu a s asistentkou sa dohodnete na telefonickej či online konzultácii.

Len BMI nestačí

Len hodnota BMI na určenie optimálneho telesného zloženia nestačí. Ide len o orientačnú štatistickú hodnotu, ktorá posudzuje hmotnosť vzhľadom k výške. V niektorých prípadoch preto nie je celkom smerodajná.

BMI napríklad nerobí rozdiel medzi obsahom tuku a svalstva v tele.

Preto jedinci s dobre vybudovanou svalovou hmotou môžu mať hodnotu BMI nad 25 a napriek tomu nemajú nadváhu. Naopak osoby s tzv. skrytou nadváhou majú pomerne nízke množstvo svalovej hmoty na úkor tukov. Ich hodnota BMI sa napriek tomu môže pohybovať v normálnom rozmedzí.

Preto lekári a výživoví poradcovia využívajú ďalšie konkrétnejšie parametre, ako je percento tuku v tele, množstvo svalovej hmoty, mieru viscerálneho tuku alebo obvod pásu.