Bezhladovania.sk

Kalkulačka tepovej frekvencie pre spaľovanie tukov

S našou kalkulačkou tepovej frekvencie orientačne zistíte, pri akej tepovej frekvencii spaľujete tuky a pri ktorej už cukry. Pokiaľ výsledky využijete pri cvičení, môžete chudnúť efektívnejšie a jednoduchšie!

Aby bol výpočet čo najpresnejší, musíte poznať hodnotu svojho pokojového tepu. Ten je ideálne merať chvíľku po zobudení alebo po dlhšom sedení. 

Pokiaľ nevlastníte merač tepovej frekvencii, musíte si tep zmerať ručne. Ako sa to robí? Priložte posledné články ukazováku a prsteníka na spodnú palcovú časť zápästia druhej ruky.

Pokiaľ všetko robíte správne, mali by ste cítiť pulzovanie krvi. Počet tepov stačí merať po dobu 30 sekúnd. Výsledné číslo vynásobte dvomi, aby ste získali počet tepov za minútu. To je hodnota, ktorá nás zaujíma. Zadajte ju do kalkulačky: 

Mám Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. rokov
Som Žena Muž
Spôsob výpočtu tepovej frekvencie
Moja pokojová srdcová frekvencia je Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. tepov za minútu
Výsledky merania
Tepové zóny Počet tepov za minútu
{{z[0]}}% {{z[1]}} {{results[$index]|number:0}}

Zistite, ako na tom skutočne ste

Nezáväzná konzultácia stojí 5,10-7,90 eur v závislosti od poradne. V rámci nezáväznej konzultácie získate:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Presnú bioimpedančnú analýzu vášho tela

Výživový špecialista vás zmeria na prístroji typu InBody / Tanita. Získate detailný prehľad o stavbe vášho tela: % podkožného tuku, množstvo rizikového viscerálneho tuku, hmotnosť svalovej hmoty a kostry, množstvo vody, metabolický vek atď.

free-consultation-list-1

Zistíte, prečo sa vám nedarí schudnúť

Špecialista vám ihneď ukáže a vysvetlí výsledky diagnostiky. Pre ucelenejší prehľad sa vás ešte opýta na zdravotnú históriu a váš bežný jedálniček. Na základe všetkých týchto dát vyhodnotí, aké sú vaše najväčšie problémy, a poradí, ako čo najlepšie dosiahnete vysnívanú váhu.

Pre viac informácií si vyberte mesto

Pokiaľ v zozname nenájdete to vaše, nezúfajte. Vyberte si najbližšie mesto, prečítajte si všetky informácie, pozrite sa na skúsenosti klientov, rezervujte si nezáväznú konzultáciu a s asistentkou sa dohodnete na telefonickej či online konzultácii.

Čo je to maximálna tepová frekvencia? 

Ide o maximálny počet tepov za minútu, ktoré je vaše srdce schopné vyvinúť bez toho, aby ohrozilo vaše zdravie. Maximálna tepová frekvencia klesá s narastajúcim vekom. Výsledok je iba orientačný. V skutočnosti táto hodnota závisí nielen na veku, ale takisto na vašej športovej minulosti a dedičnosti. 

Pokiaľ by ste chceli poznať vašu maximálnu tepovú frekvenciu presne, môžete si ju nechať zmerať na špeciálnych pracoviskách CASRI alebo FTVS.

Meranie prebieha na bežiacom páse, ktorý je zľahka naklonený. V ústach budete mať dýchaciu trubicu, na hrudi pás pre meranie tepovej frekvencie. Rýchlosť pásu sa pozvoľna zvyšuje. A vy bežíte dovtedy, pokiaľ vládzete. Následne špecialisti pás vypnú a dajú vám presné informácie o vašom srdci. 

Dozviete sa, aká je vaša maximálna tepová frekvencia, aké sú hodnoty pre aeróbne a anaeróbne pásmo atď.

Aká frekvencia je ideálna pre spaľovanie tukov?

Na ideálnu tepovú frekvenciu pre spaľovanie tukov sú rozdielne názory, ale väčšina odborníkov sa prikláňa k tomu, že by sa počet tepov za minútu mal pohybovať medzi 60 a 70 % vašej maximálnej tepovej frekvencie.

Podľa výsledkov našej online kalkulačky by ste sa mali s tepom pohybovať medzi hodnotami “Maximálne spaľovanie tukov” a “Aeróbna zóna”. 

Aká presná je kalkulačka?

Vypočítané hodnoty sú iba orientačné. Vychádzajú z matematických vzorcov, ktoré majú všeobecnú platnosť. Ako ale už bolo povedané, tieto vzorce nezohľadňujú vašu športovú históriu a dedičnosť. 

Niektoré lieky, obzvlášť tie na vysoký krvný tlak, môžu tepovú frekvenciu tiež ovplyvňovať. Potom sú výsledky z kalkulačky nepoužiteľné. 

Pokiaľ chcete poznať hodnoty tepovej frekvencie presne, budete sa musieť objednať k špecialistom v športových laboratóriách.