Bezhladovania.sk

4 vedecké objavy, ktoré vám pomôžu udržať si motiváciu pri chudnutí

Rozhodli ste sa schudnúť, ale bojíte sa zlyhania? Zdanlivo malé drobnosti vám veľmi jednoducho pomôžu si motiváciu udržať. A práve tieto tajné tipy špecialistov si dnes prezradíme.

Reklama
Popis

Urobte prvý krok pre úspešné chudnutie ešte dnes

Rezervujte si nezáväznú konzultáciu s výživovým poradcom, na ktorej získate:

 • Diagnostiku tela na prístroji typu InBody / Tanita
 • Posúdenie jedálnička a tipy, ako ho upraviť, aby išla vaša váha dolu
 • Odporúčania, čo robiť pre lepší zdravotný stav aj kondíciu
 • Motiváciu a návrh postupu pre úspešné a trvalé chudnutie

1. Nikdy nevynechávajte pondelňajšie cvičenie

Nový týždeň, nové začiatky. Nie nadarmo bývajú pondelňajšie lekcie cvičení zaplnené ako prvé. Nedávna štúdia v American Journal od Preventive Medicine potvrdzuje, že najviac riešime svoje zdravie na začiatku týždňa. Podľa nastoleného režimu totiž telo funguje celý týždeň. Preto, ak sa vyhovoríme z cvičenia v pondelok, hrozí nám zlyhanie aj nasledujúce dni.

Cvičenie v pondelok vám možno zarobí viac peňazí


Podľa serveru Dailyburn.com vám cvičenie v pondelok okrem ukotvenia pevného režimu prinesie aj ďalšie benefity:

 • Budete sa viac smiať – prekáža vám, že musíte “zase do práce?” Vlna endorfínov vás nakopne a zbaví úzkosti. Stačí 5-minútová prechádzka na čerstvom vzduchu alebo ľahký strečing pred raňajkami.
 • Budete sa lepšie ovládať – a to nielen v práci, ale aj čo sa týka zlozvykov. Už 15-minútové cvičenie podstatne znižuje chuť na cigaretu!
 • Bude sa vám lepšie myslieť – cvičenie podporuje tvorbu tzv. BDNF (Brain-Derived Neurotrophic Factor), čo je proteín, ktorý “opravuje” a chráni naše mozgové bunky. Vďaka nemu sa zlepšuje pamäť a schopnosť učiť sa nové veci.
 • Možno zarobíte viac peňazí – podľa štúdie zverejnenej v časopise Forbes zarábajú ľudia, ktorí pravidelne cvičia aj viac peňazí. Jednoducho ich k tomu vedú všetky skôr vymenované výhody.

2. Merajte a vážte sa denne


Podľa serveru MedicalNewsToday nám dennodenné váženie alebo meranie pomáha lepšie si uvedomiť súvislosti medzi tým, čo jeme a tým, ako sa mení naše telo. Výsledky (váhu a centimetre v páse a bokoch) si každý deň zapisujte. Motivácia metódou grafov a čísel na vás bude fungovať skôr v prípade, ak ste muž. Za skúšku to ale rozhodne stojí pre obe pohlavia.

3. Udržujte čistú kuchynskú linku


Profesor psychológie Brian Wansink z Cornellovej Univerzity už roky tvrdí, že našu nadváhu výrazne ovplyvňuje naše prostredie – pracovisko, obľúbené obchody s potravinami a najviac uprataná kuchyňa. Čím skôr v nej narazíme na niečo nezdravé, tým skôr to zjeme. Preto schovajte všetky potraviny do skriniek a z dosahu odneste aj sirupy a sladké nápoje.

TIP: Prečítajte si, ktoré potraviny nemilosrdne vyhodiť, keď začínate s chudnutím.

4. Žite svojimi pocitmi, nie tvrdými cieľmi


Sústredíte sa na konkrétny cieľ, napríklad zhodiť 20 kg alebo zvládnuť 30 kľukov naraz? Pozor, práve toto je podľa psychológov z univerzity v New Yorku zaručená cesta, ako motiváciu rýchlo stratiť.

Radšej sa sústreďte na svoju náladu a pocity vždy, keď zjete dobré a zdravé jedlo alebo docvičíte. Tak si najlepšie uvedomíte všetky výhody spaľovania a vaša chuť schudnúť porastie.

Držíme všetky palce, ktoré máme!

Reklama
Popis

Urobte prvý krok pre úspešné chudnutie ešte dnes

Rezervujte si nezáväznú konzultáciu s výživovým poradcom, na ktorej získate:

 • Diagnostiku tela na prístroji typu InBody / Tanita
 • Posúdenie jedálnička a tipy, ako ho upraviť, aby išla vaša váha dolu
 • Odporúčania, čo robiť pre lepší zdravotný stav aj kondíciu
 • Motiváciu a návrh postupu pre úspešné a trvalé chudnutie
Mgr. Zuzana Veselá

Mgr. Zuzana Veselá

Som vyštudovaná právnička, ale v súčasnosti sa naplno venujem písaniu. Mám rada českú, taliansku, indickú a mexickú kuchyňu. Milujem ochutnávanie nových exotických druhov ovocia a (nealko!) nápojov. Od vyváženého jedálneho lístka z poctivých surovín sa podľa mňa odvíja aj naša celková pohoda.