Bezhladovania.sk

BMI kalkulačka

Mám Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. rokov
Som Žena Muž
Moja hmotnosť je Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. kg
Moja výška je Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. cm
Výsledky merania
{{bmi|number:1}} {{l.name}}

BMI {{bmi|number:1}} – čo to pre vás znamená?

Výsledky spolu se zdravotními doporučeními jsme odeslali na váš email. Podívejte se, prosím, do vaší emailové schránky. …

Ak sa hodnota vášho BMI pohybuje medzi 25 až 29,9, spadáte do kategórie nadváhy.

Nie ste v tom sami. Priemerná hodnota BMI Slovákov je v súčasnosti 26,5. Celkovo v SR trpí nadváhou 46,1 % mužov a 28,8 % žien.

Nadváhu môžeme považovať za predstupeň obezity.

Reklama

Odporúčame

FotoPopis
Nutriadapt

Schudnite pod odborným dohľadom až 1,5 kg týždenne

Objednajte sa na nezáväznú konzultáciu vo vašom meste. Konzultácia stojí iba 7,90 € a v rámci nej sa okrem iného dozviete, koľko percent svalov a tuku máte v tele, na koľko rokov sa vaše telo cíti a veľa ďalších užitočných informácií.

Rezervujte si konzultáciu dnes [current_date format='j.n.o'] a navyše získate 2 kuchárske knihy plné zdravých receptov zadarmo.

Pozrieť si premeny klientov >

Iba BMI na určenie nadváhy nestačí.

Ide len o orientačnú štatistickú hodnotu, ktorá posudzuje hmotnosť vzhľadom k výške. V niektorých prípadoch preto nie je smerodajná. BMI napríklad nerobí rozdiel medzi obsahom tuku a svalstva v tele.

Z toho dôvodu je vhodné použiť ďalšie konkrétnejšie parametre, ako je percento tuku v tele, množstvo svaloviny v tele alebo množstvo viscerálneho tuku.

Množstvo tuku v tele sa dnes zisťuje najčastejšie pomocou bioimpedačných prístrojov na analýzu tela.

Zjednodušene sa dá povedať, že u žien by sa množstvo tukového tkaniva malo pohybovať do 28 až 30 % celkovej hmotnosti (18–40 rokov optimálne 20–30 %, po 50. roku života až do 35 %).

Viscerálny tuk sa hromadí v dutine brušnej a obklopuje a prestupuje orgánmi. So zvyšujúcim sa vekom rastie tendencia ukladania tuku práve v oblasti brucha.

Pri liečbe nadváhy je hlavnou úlohou zníženie nadmerného množstva viscerálneho tuku a jeho udržovanie na prípustnej hodnote, čo pomáha redukovať riziko všetkých komplikácií nadváhy.