Bezhladovania.sk

BMI kalkulačka

Mám Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. rokov
Som Žena Muž
Moja hmotnosť je Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. kg
Moja výška je Toto je povinná položka. Vyplňte prosím celé číslo. cm
Výsledky merania
{{bmi|number:1}} {{l.name}}

BMI {{bmi|number:1}} – čo to pre vás znamená?

Výsledky spolu se zdravotními doporučeními jsme odeslali na váš email. Podívejte se, prosím, do vaší emailové schránky. …

BMI vyššie než 30 znamená, že spadáte do kategórie obezity. Nie ste v tom sama. Na Slovensku trpí v súčasnosti obezitou 16,1 % žien a 15,6 % mužov.

Zistite, ako na tom skutočne ste

Nezáväzná konzultácia stojí 5-7,90 eur v závislosti od poradne. V rámci nezáväznej konzultácie získate:

ikonkaPopis
free-consultation-list-2

Presnú bioimpedančnú analýzu vášho tela

Výživový špecialista vás zmeria na prístroji typu InBody / Tanita. Získate detailný prehľad o stavbe vášho tela: % podkožného tuku, množstvo rizikového viscerálneho tuku, hmotnosť svalovej hmoty a kostry, množstvo vody, metabolický vek atď.

free-consultation-list-1

Zistíte, prečo sa vám nedarí schudnúť

Špecialista vám ihneď ukáže a vysvetlí výsledky diagnostiky. Pre ucelenejší prehľad sa vás ešte opýta na zdravotnú históriu a váš bežný jedálniček. Na základe všetkých týchto dát vyhodnotí, aké sú vaše najväčšie problémy, a poradí, ako čo najlepšie dosiahnete vysnívanú váhu.

Pre viac informácií si vyberte mesto

Pokiaľ v zozname nenájdete to vaše, nezúfajte. Vyberte si najbližšie mesto, prečítajte si všetky informácie, pozrite sa na skúsenosti klientov, rezervujte si nezáväznú konzultáciu a s asistentkou sa dohodnete na telefonickej či online konzultácii.

Len BMI na určenie obezity nestačí

Ide len o orientačnú štatistickú hodnotu, ktorá posudzuje hmotnosť vzhľadom k výške. V niektorých prípadoch preto nie je smerodajná. BMI napríklad nerobí rozdiel medzi obsahom tuku a svalstva v tele.

Preto je vhodné použiť na určenie obezity ďalšie konkrétnejšie parametre – percento tuku v tele, množstvo svaloviny, viscerálneho tuku alebo obvod pásu.

Množstvo tuku v tele sa dnes zisťuje najčastejšie pomocou bioimpedačných prístrojov na analýzu tela.

Zjednodušene sa dá povedať, že u žien by sa množstvo podkožného tukového tkaniva malo pohybovať do 28 až 30 % celkovej hmotnosti (18–40 rokov optimálne 20–30 %, po 50. roku života až do 35 %).

Viscerálny tuk sa hromadí v dutine brušnej a obklopuje a prestupuje orgánmi. So zvyšujúcim sa vekom rastie tendencia ukladania tuku práve v oblasti brucha.

Pri liečbe obezity je hlavnou úlohou zníženie nadmerného množstva viscerálneho tuku a jeho udržovanie na prípustnej hodnote, čo pomáha redukovať riziko všetkých komplikácií obezity.